„Ez is, Az is …”

E-mail Nyomtatás PDF

A BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYEI PEDAGÓGIAI SZAKSZOLGÁLAT TOKAJI TAGINTÉZMÉNYE ÉS A

NÉMETI FERENC VÁROSI KÖNYVTÁR KÖZÖS FELHÍVÁSA

„Ez is, Az is …”

2019. december 3. a Fogyatékos Emberek Világnapja. Erre az alkalomra szeretnénk megjelentetni Vincze Ákos meséiből és verseiből álló válogatáskötetet.

A kötetben szereplő anyaghoz várunk illusztrációkat 2019. október 01-ig.

Ákosról édesanyja bevezető sorai a Gondolatok című kötetében így szólnak:

„Vincze Ákos 1995-ban Down Syndrómával született. Mozgásában korlátozott, azonban gondolatai messze szárnyalnak és verssé formálódnak.

A változó természet és az állatok tréfás bemutatása, nyelvtörőinek olvasása kedves perceket nyújthatnak olvasóinak. Mindazoknak, akik szeretik a verseket és szívesen barangolnak egy különös érzelmi világban, ahol a melegség és szeretet lakozik.”

A legjobban sikerült rajzok megeleveníthetik az író gondolatait. A gyerekek alkothatnak, és végül a nyomtatásban büszkén olvashatják a műveket az Ő képeikkel együtt is. A szülőket és pedagógusokat arra kérjük, hogy támogassák Vincze Ákos munkáját és a gyermekek ötleteit a rajzokhoz.

Az elkészült rajzokat a könyvtárba kérnénk leadni,vagy postai úton (Németi Ferenc Városi Könyvtár 3910 Tokaj, Bajcsy- Zs. E. u. 9.) elküldeni.

Segítsünk, hogy „Ez is,Az is…” című kötete decemberre megjelenjen!

A mesék megtalálhatóak a Németi Ferenc Városi Könyvtár honlapján.

www.tokajikonyvtar.hu

Szavazás »

Milyen könyveket olvasol inkább szívesen?

Térkép »